Összefogás a leégett vilmányi gyülekezeti házért

2010. december 09., címkék: tiszáninneni egyházkerület, abaúji egyházmegye, természeti katasztrófák, Hírek, vilmány

Szerdára virradóra leégett a vilmányi gyülekezeti ház teteje. Az épület az egész falu szempontjából is nagyon fontos, mert oktatás is folyik ott. Az egyházkerületek négymillió forinttal járulnak hozzá az újjáépítéshez.

Vár-nap Abaújvárért

2010. július 20., címkék: abaújvár, természeti katasztrófák, tiszáninneni egyházkerület, abaúji egyházmegye, Hírek

Jótékonysági napot tartanak július 24-én, Vár-nap Abaújvárért címmel, aminek teljes bevételét a természeti katasztrófa sújtotta falu megmentésére fordítják.

Abaújvár tragédiája

2010. július 19., címkék: tiszáninneni egyházkerület, természeti katasztrófák, Háttér, reformátusok lapja, abaúji egyházmegye, abaújvár

Kéthetes eső volt – kezd bele Fekete Lászlóné Sárika néni hihetetlen elbeszélésébe. – Ötvenhárom éve lakom itt, de ilyet még sosem láttam – folytatja, miközben udvaráról a szomorú látványt mutatja. Néhány hete még kétszer ekkora volt a kertjük, de betemette a dombról lecsúszó föld. A vándorló hegyoldal magával visz fát, kerítést és folyómedret is. Így esett meg, hogy a patak most tíz méterre megszokott medrétől, Sárika néni kertjének közepén csörgedezik. És ez még csak a dráma kezdete.